USG ścięgna Achillesa
USG ścięgna Achillesa pozwala zdiagnozować nieprawidłowości w strukturze tkanki powstałe na skutek odniesionych obrażeń. Na kontuzje ścięgna Achillesa najczęściej narażeni są sportowcy. Wskazaniem do zabiegu jest ograniczenie ruchomości stawu. USG Achillesa nie wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu. USG jest procedurą diagnostyczną, która umożliwia ocenę struktury i kondycji ścięgna. Jest to największe i najważniejsze ścięgno w organizmie człowieka, które pełni kluczową rolę w chodzeniu, bieganiu i skakaniu.
Kompleksowa diagnostyka USG
Badanie USG, to w pełni bezpieczna i nieinwazyjna metoda diagnostyki, która pozwala "zajrzeć" do wnętrza organizmu pacjenta. USG jest dokładnym narzędziem, które jest niezastąpione w przypadku diagnostyki wielu narządów. Pozwala zdiagnozować na wczesnym etapie wiele schorzeń, dzięki czemu leczenie może być bardziej efektywne.
JAKOŚĆ
Dokładność badań gwarantuje wysokiej jakości nowoczesny sprzęt.DOŚWIADCZENIE
Wieloletnie doświadczenie w zakresie radiologii.LOKALIZACJA
Przyjęcia w gabinecie Dr Legrand ul. Północna 5/LU5 (parter, wejście od ulicy Północnej przy Żabce)Skontaktuj się z nami...
Zachęcamy do kontaktu telefonicznego celem umówienia wizyty na konkretną godzinę. Gabinet znajduje się w ścisłym centrum Lublina, przy ul. Solnej co stanowi jego świetne skomunikowanie z całym miastem. W pobliżu znajdziesz parkingi na których zostawisz auto na czas swojego badania. Zapewniamy przyjazną atmosferę, dezynfekcję gabinetu i urządzeń oraz atrakcyjne ceny USG. Zapraszamy.
Podczas badania USG Achillesa, specjalista ultrasonografii kieruje dźwiękową falę ultradźwiękową w kierunku ścięgna, a następnie odbiera echo odbite od tkanek. Dzięki temu można ocenić strukturę ścięgna, grubość, ewentualne zmiany patologiczne (np. naciągnięcia, naderwania czy uszkodzenia) oraz ocenić stan okolicznych tkanek. Badanie USG Achillesa jest szczególnie przydatne w diagnozowaniu i monitorowaniu stanu ścięgna, zwłaszcza w przypadku urazów, zapaleń (np. zapalenie ścięgna Achillesa) lub powtarzających się bólów w okolicy pięty. Może pomóc w identyfikacji stanów patologicznych, takich jak naderwanie ścięgna, tendinopatia czy guzy.